אודות

'עץ הזית' מבית 'שמן תעשיות' הינו המותג המוביל את שוק שמני המאכל בישראל באמצעות מגוון שמני איכות, המהווים חלק בלתי נפרד מהטעמים והניחוחות של המטבח הישראלי מזה שנים רבות.

מותג 'עץ הזית' מביא לצרכן הישראלי מגוון רחב של שמנים בעלי תועלות בריאותיות, קולינאריות ופונקציונאליות, עליהן שמה החברה דגש רב. אנו ב- 'עץ הזית' שוקדים ללא הרף על פיתוח מוצרים חדשים בעלי ערכים תזונתיים גבוהים במטרה להביא את בשורת הבריאות לצרכן הישראלי

הסיפור שלנו

הכל החל בשנת 1906, ימי העלייה השנייה, כאשר קבוצה של חובבי ציון נלהבים ובראשם נחום וילבושביץ, עלו ארצה והקימו את חברת "שמן" על אדמות ציון שנקנו מתושבי כפר חדיתא, בלבם של בוסתני זיתים ובתי בד.

השיטה הייחודית לייצור שמן, אותה הביאו עמם מיבשת אירופה, יושמה בהצלחה רבה במפעל החדש כאשר איכרים עבריים מפתח תקווה ומרחובות מובילים את פרי מסיק הזיתים כל הדרך למפעל על גבי עגלות רתומות לסוסים.

לימים העתיק המפעל את מיקומו למפרץ חיפה, שם עזר להוביל את תנופת התעשייה המתקדמת שסמלה את היישוב היהודי בתחילת המאה הקודמת. מפעל 'שמן' פעל רבות בנושא עידוד ושיווק צריכת תוצרת הארץ והיה בין הראשונים שלקחו חלק גדול בבניית מדינת ישראל.

'עץ הזית' מבית 'שמן תעשיות' ממשיך להוביל גם היום את תעשיית שמני המאכל בארץ ומהווה חלק חשוב ובלתי נפרד מהטעמים והניחוחות של המטבח הישראלי כבר למעלה ממאה שנים.

מותג 'עץ הזית' משקיע ללא הרף בפיתוח מוצרים איכותיים המביאים את בשורת הבריאות לצרכן הישראלי.