מחקר, פיתוח ובקרת איכות

 


מחקר ופיתוח

אנו בעץ הזית שוקדים ללא הרף על פיתוח מוצרים חדשים, בעלי ערך מוסף בריאותי וקולינארי המתבסס על מחקרי צרכנים, ידע שיווקי ומגמות מהעולם, במטרה להביא לצרכן הישראלי את בשורת החדשנות בעולם השמנים.

תהליך פיתוח מוצרי עץ הזית מנוהל על ידי פאנל פיתוח מקצועי הכולל טכנולוגים, מהנדסי מזון בכירים, אנשי שיווק, מנהלי איכות, יועצים מדעיים ושפים מובילים.
תהליך הפיתוח הינו ארוך ומורכב ממספר שלבים,ביניהם מבחני טעימה ובדיקה מול צרכנים. תהליך זה מאפשר להגיע למוצר הטוב ביותר בטעם ובאיכות, עפ"י תקני האיכות המחמירים ביותר הקיימים בשוק המזון.

בקרת איכות

אנו עוקבים אחר הגרעינים מהם מופקים השמנים השונים, מרגע קצירתם ועד הגעתם למפעל.

עד הגעתם של הגרעינים למפעל, מתבצעות בדיקות קפדניות אשר תפקידן לוודא כי נקבל את חומר הגלם האיכותי ביותר. חומרי הגלם השונים מיובאים מחו"ל ועל כן אנו מקפידים לעקוב אחר מסלולם ולוודא כי עומדים בדרישות המחמירות של משרד הבריאות ומכון התקנים הישראלי.

בנוסף לבדיקות שאנו עורכים במפעלנו, אנו מוודאים כי הספקים איתם אנו עובדים, עומדים בכל התקנים הנדרשים על מנת להבטיח ייצור מוצרים איכותיים ובעלי חיי מדף ארוכים.

בדומה לבקרת האיכות המתבצעת בשלב רכישת חומרי הגלם ואחסונם, גם במהלך הייצור אנו מקפידים לבצע בדיקות רבות בכל שלב, כנדרש בתקנים ויותר, וזאת על מנת להבטיח את איכותו של המוצר.

שמני האיכות של עץ הזית מיוצרים בקווי ייצור מתקדמים, ללא מגע יד אדם ובפיקוח קפדני של מערכת ניהול האיכות. כמו כן, אנו שוקדים על שיפור מתמיד של תהליכי הייצור על מנת להבטיח את איכות השמנים הגבוהה ביותר.

בכל שלבי הייצור מתבצעות בדיקות מעבדה כגון – פרופיל חומצות שומן, צבע, טעם, ריח, רטיבות, ויטמינים, רמת חמצון, עמידות בטמפרטורות גבוהות ועוד. רק לאחר קבלת אישור המעבדה, עוברים השמנים לשלב האירוז והבקבוק.

שלב האירוז והבקבוק מתבצע באולם האריזה בו מקפידים על ניקיון והיגיינה ברמה גבוהה ביותר. גם חומרי האריזה (בקבוקים, פקקים), נבדקים עם הגעתם למפעל על מנת לוודא כי גם הם עומדים ברמת האיכות הגבוהה הנדרשת.

תקנים

'עץ הזית' מבית 'שמן תעשיות', עומדים בדרישות המחמירות של משרד הבריאות והכשרויות השונות וכן נהנים מתקן 'מפעל חיוני':

 • תקן FSSC 22000  תקן מחמיר לבטיחות הצרכן
 •  רישיון יצרן משרד הבריאות
 • תעודת כשרות
 • אישור מפעל חיוני לשעת חירום

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

 • סיבות טובות לאכול חלבון של טונה לאחר אימון
  אתם מאלו שמביאים טונה לחדר הכושר ואוכלים מיד בסיום האימון ? מכירים כאלו ? החדשות הטובות – יש הרבה סיבות למה אתם ממש צודקים . וגם יש פתרון מהפכני בדיוק לזה! אז בואו נצעד מהתאוריה למעשה – מה מטרת הארוחה…
 • הדיאטה הים תיכונית עושה כבוד לדגים
  הדיאטה הים תיכונית עושה כבוד לדגים לדגים מקום של כבוד בדיאטה ים תיכונית מאוזנת ובריאה , בהנחיות החדשות של משרד הבריאות מומלץ לצרוך 1-2 מנות דג בשבוע .  לפי ההמלצות דגים הם מקור טוב לחומצות שומן אומגה 3 ולכן ההמלצה…
 • שילוב טונה במהלך היום
  כולנו מכירים אותה , את הקופסא העגולה, יודעים לזהות את הריח , את הטעם הפשוט נראה שהיא חלק מהמטבח של כולנו. ללא ספק טונה בקופסא יכולה ללוות אותנו לאורך כל היום ובכל הארוחות . בין אם מדובר בארוחת ערב משפחתית…