הפקת שמנים צמחיים

במפעלי 'עץ הזית' מבית 'שמן תעשיות' מקפידים על תהליכי ייצור העומדים בתקנים הגבוהים ביותר ובקריטריונים המחמירים של משרד הבריאות, מכון התקנים והכשרויות השונות.

תהליך יצור השמנים מתבצע בשלושה שלבים:
א. מיצוי
ב. זיכוך
ג. ביקבוק

מיצוי

בתחילת התהליך, אנו מקבלים את הגרעינים והזרעים השונים מהם מופקים השמנים ומעבירים אותם אל אולמות הייצור, בהם מתבצע ניפוי וסינון של חלקיקים זרים במספר נפות. מפני שטיב הפולים והגרעינים הינו תנאי הכרחי להפקת שמן איכותי, נבררים חומרי הגלם כבר בשלב זה על מנת להבטיח את רמתו הגבוהה של התוצר הסופי.

לאחר תהליך הניפוי עוברים הגרעינים והזרעים תהליך שבירה למספר חלקים, על מנת להגדיל את שטח הפנים ולמצות מהן את כמות השמן הגבוהה ביותר.
לאחר מכן שברי הגרעינים והזרעים עוברים תהליך "פיתות" – השטחת השברים עד קבלת פתיתים שטוחים המזכירים פתיתי קורנפלקס, וזאת במטרה להגדיל את שטח פני החלקיק ולמצות ממנו מקסימום שמן.

הפתיתים עוברים במערכת המיצוי תוך הקפדה על זמני שהייה במערכת וטמפרטורות, עד לקבלת שמן גולמי.
לשמן הגולמי צבע חזק, ריח וטעם חריפים ועל כן הוא עובר שלב נוסף – שלב זיכוך.

זיכוך

בשלב זה מסננים ומזככים את השמן הגולמי להוצאת חומרי טעם וריח בלתי רצויים כך שיתקבל שמן צלול, ללא ריחות וטעמי לוואי. במהלך שלבי הזיכוך, מאבדים השמנים הגולמיים רכיבים בעלי השפעות בריאותיות, כגון נוגדי חמצון. אנו ב-'עץ הזית' דואגים להעשיר את מגוון השמנים ברכיבים הבריאותיים שאיבדו, כגון נוגדי חמצון, ויטמין E ואומגה 3.

השמנים נשמרים במיכלים ייעודיים תוך הקפדה על עקיבות מרגע קבלת חומר הגלם ועד הובלת השמן לבקבוק.

ביקבוק

השלב האחרון בייצור הינו העברת השמנים ממיכלי האחסון לבקבוקים השונים.
שלב זה מתבצע באולם האריזה בו מקפידים על הכנסת הציוד הנדרש בלבד וחל איסור חמור על הכנסת מזון, שתייה או כל דבר אחר שאינו נדרש לתהליך.
על מנת לשמור על היגיינה, כל מי שנכנס לאולם מחוייב בלבישת בגדים מתאימים.

הביקבוק מתבצע במספר קווי ייצור שונים, כאשר כל מוצר מיוצר בקו נפרד. במהלך שלב זה מתבצעת בקרת איכות קפדנית לכל מוצר ומוצר, מספר רב של פעמים במהלך היום.

בנוסף, נבדקים גם הבקבוקים והפקקים עם הגעתם למפעל על מנת לוודא כי גם הם עומדים ברמת האיכות הגבוהה הנדרשת.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

  • סיבות טובות לאכול חלבון של טונה לאחר אימון
    אתם מאלו שמביאים טונה לחדר הכושר ואוכלים מיד בסיום האימון ? מכירים כאלו ? החדשות הטובות – יש הרבה סיבות למה אתם ממש צודקים . וגם יש פתרון מהפכני בדיוק לזה! אז בואו נצעד מהתאוריה למעשה – מה מטרת הארוחה…
  • הדיאטה הים תיכונית עושה כבוד לדגים
    הדיאטה הים תיכונית עושה כבוד לדגים לדגים מקום של כבוד בדיאטה ים תיכונית מאוזנת ובריאה , בהנחיות החדשות של משרד הבריאות מומלץ לצרוך 1-2 מנות דג בשבוע .  לפי ההמלצות דגים הם מקור טוב לחומצות שומן אומגה 3 ולכן ההמלצה…
  • שילוב טונה במהלך היום
    כולנו מכירים אותה , את הקופסא העגולה, יודעים לזהות את הריח , את הטעם הפשוט נראה שהיא חלק מהמטבח של כולנו. ללא ספק טונה בקופסא יכולה ללוות אותנו לאורך כל היום ובכל הארוחות . בין אם מדובר בארוחת ערב משפחתית…

 שמן זית משובח מהטבע לכל ארוחה