סיבות טובות לאכול חלבון של טונה לאחר אימון

אתם מאלו שמביאים טונה לחדר הכושר ואוכלים מיד בסיום האימון ? מכירים כאלו ? החדשות הטובות – יש הרבה סיבות למה אתם ממש צודקים . וגם יש פתרון מהפכני בדיוק לזה!

אז בואו נצעד מהתאוריה למעשה –

מה מטרת הארוחה אחרי אימון? תיקון ובניית שרירים (בזמן הפעילות סיבי השריר נשחקים ) ,חידוש מאגרי הגליקוגן (האנרגיה) שהושקעו באימון , והרוויה של הגוף ( החזרת נוזלים ואלקטרוליטים שאבדו עם הזיעה ) .

מה צריכה להכיל ארוחה אחרי אימון? ראשית החלבונים –אבני הבניה של השרירים. הכמות המומלצת בכל ארוחה היא בין 20-40 גרם חלבון. 

ארוחה כזו גם צריכה להכיל פחמימות – לחידוש מאגרי האנרגיה שהגוף השתמש בהם בזמן הפעילות מומלץ שהארוחה תכיל גם אלקטרוליטים כמו נתרן ואשלגן. 

אז לפניכם 5 סיבות לאכול טונה אחרי אימון 

1. לא כל החלבונים שווים– חלבונים שונים נבדלים זה מזה ברמת העיכול שלהם, קצב הספיגה לגוף, פרופיל חומצות האמינו שלהם (אבני הבנין לבניית חלבון ) ואפילו בכמה שריר נוכל לבנות מהם . 

החלבונים המומלצים יותר הם חלבונים שמכילים את כל אבני הבנין (חומצות אמינו ) שהגוף צריך כדי לבנות שרירים- חלבון הטונה הוא חלבון כזה ,חלבון מלא בעל ערך גבוה .

לא זו בלבד שחלבון הטונה הוא חלבון מלא הוא גם מכיל כמות גבוהה של חומצת האמינו לאוצין. לאוצין היא חומצת אמינו מסועפת בעלת תפקיד מרכזי במטבוליזם ובניית שרירים . חלבון הטונה עשיר במיוחד בחומצת אמינו זו. 

וזה לא הכל - חושבים על המשקל ? טונה של שמן עשירה בחלבון ולכן תורמת לתחושת שובע . מחקר שבדק תחושת שובע אחרי אכילה של חלבונים שונים מצא כי חלבון טונה וחלבון מי גבינה הובילו לתחושת שובע הגדולה ביותר 4 שעות אחרי אכילתם. 

טונה TOGO מכילה כ 22 גרם חלבון - חלבון טונה איכותי שנמצא יעיל במדדי הספיגה, העיכול ועידוד בניית חלבוני שריר. פותחים אוכלים ללא צורך בסינון 

2.  טונה היא מקור מצוין לאלקטרוליטים שאובדים בזיעה באימון , כמו נתרן,אשלגן ועוד 

3. טונה מכילה מגנזיום שמשחק תפקיד בהתאוששות שרירים אחרי אימון . 

4. לא מגזימה עם המלח – נכון נתרן (מלח) הוא חשוב אבל לא כשצורכים ממנו יותר מידי . בטונה עץ הזית 50% פחות נתרן מאשר המתחרה המוביל בסגמנט טונה בשמן זית. 

5. לא רוצים להגזים עם השומן ורוצים את כל היתרונות ? בחרו בטונה במים או שמן באריזה הייחודית של טונה To go. פותחים ,אוכלים ,אין צורך לסנן הכי חשוב – הכי טעים במבחני טעימה שנערכו, נמצא כי טונה עץ הזית טעימה יותר מאשר המתחרה המוביל בסגמנט טונה בשמן זית. 

ולסיום החדשות המרגיעות - 

זה נכון שלפי המחקרים האחרונים מומלץ לאכול את הארוחה סמוך לסיום האימון ועד שעתיים אחריו אך הנחיה זו מיועדת בעיקר לספורטאים מקצועיים המתאמנים שעות רבות , לרוב האנשים חלון ההזדמנויות לבניית שריר נמשך הרבה יותר ואפילו עד 24 שעות 

אך אם בכל זאת אתם מעוניינים לזרז ענייניים ולמקסם את האימון -טונה To go רק לפתוח ולאכול ,אין צורך לסנן, החלבון שלכם בחדר הכושר.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

  • סיבות טובות לאכול חלבון של טונה לאחר אימון
    אתם מאלו שמביאים טונה לחדר הכושר ואוכלים מיד בסיום האימון ? מכירים כאלו ? החדשות הטובות – יש הרבה סיבות למה אתם ממש צודקים . וגם יש פתרון מהפכני בדיוק לזה! אז בואו נצעד מהתאוריה למעשה – מה מטרת הארוחה…
  • הדיאטה הים תיכונית עושה כבוד לדגים
    הדיאטה הים תיכונית עושה כבוד לדגים לדגים מקום של כבוד בדיאטה ים תיכונית מאוזנת ובריאה , בהנחיות החדשות של משרד הבריאות מומלץ לצרוך 1-2 מנות דג בשבוע .  לפי ההמלצות דגים הם מקור טוב לחומצות שומן אומגה 3 ולכן ההמלצה…
  • שילוב טונה במהלך היום
    כולנו מכירים אותה , את הקופסא העגולה, יודעים לזהות את הריח , את הטעם הפשוט נראה שהיא חלק מהמטבח של כולנו. ללא ספק טונה בקופסא יכולה ללוות אותנו לאורך כל היום ובכל הארוחות . בין אם מדובר בארוחת ערב משפחתית…