סיבות טובות לאכול חלבון של טונה לאחר אימון

דף הבית / סיבות טובות לאכול חלבון של טונה לאחר אימון

אתם מאלו שמביאים טונה לחדר הכושר ואוכלים מיד בסיום האימון? מכירים כאלו? החדשות הטובות – יש הרבה סיבות למה אתם ממש צודקים. וגם יש פתרון מהפכני בדיוק לזה! אז בואו נצעד מהתאוריה למעשה.

מה מטרת הארוחה אחרי אימון?

תיקון ובניית שרירים (בזמן הפעילות סיבי השריר נשחקים), חידוש מאגרי הגליקוגן (האנרגיה) שהושקעו באימון, והרוויה של הגוף (החזרת נוזלים ואלקטרוליטים שאבדו עם הזיעה).

מה צריכה להכיל ארוחה אחרי אימון?

ראשית החלבונים – אבני הבניה של השרירים. הכמות המומלצת בכל ארוחה היא בין 20-40 גרם חלבון.

ארוחה כזו גם צריכה להכיל פחמימות – לחידוש מאגרי האנרגיה שהגוף השתמש בהם בזמן הפעילות מומלץ שהארוחה תכיל גם אלקטרוליטים כמו נתרן ואשלגן.

אז לפניכם 5 סיבות לאכול טונה אחרי אימון

  1. לא כל החלבונים שווים – חלבונים שונים נבדלים זה מזה ברמת העיכול שלהם, קצב הספיגה לגוף, פרופיל חומצות האמינו שלהם (אבני הבנין לבניית חלבון) ואפילו בכמה שריר נוכל לבנות מהם. החלבונים המומלצים יותר הם חלבונים שמכילים את כל אבני הבנין (חומצות אמינו) שהגוף צריך כדי לבנות שרירים – חלבון הטונה הוא חלבון כזה, חלבון מלא בעל ערך גבוה. לא זו בלבד שחלבון הטונה הוא חלבון מלא הוא גם מכיל כמות גבוהה של חומצת האמינו לאוצין. לאוצין היא חומצת אמינו מסועפת בעלת תפקיד מרכזי במטבוליזם ובניית שרירים. חלבון הטונה עשיר במיוחד בחומצת אמינו זו. וזה לא הכל – חושבים על המשקל? טונה של שמן עשירה בחלבון ולכן תורמת לתחושת שובע. מחקר שבדק תחושת שובע אחרי אכילה של חלבונים שונים מצא כי חלבון טונה וחלבון מי גבינה הובילו לתחושת שובע הגדולה ביותר 4 שעות אחרי אכילתם.טונה TOGO מכילה כ 22 גרם חלבון – חלבון טונה איכותי שנמצא יעיל במדדי הספיגה, העיכול ועידוד בניית חלבוני שריר. פותחים אוכלים ללא צורך בסינון
  2. טונה היא מקור מצוין לאלקטרוליטים שאובדים בזיעה באימון, כמו נתרן, אשלגן ועוד
  3. טונה מכילה מגנזיום שמשחק תפקיד בהתאוששות שרירים אחרי אימון.
  4. לא מגזימה עם המלח – נכון נתרן (מלח) הוא חשוב אבל לא כשצורכים ממנו יותר מידי. בטונה עץ הזית 50% פחות נתרן מאשר המתחרה המוביל בסגמנט טונה בשמן זית.
  5. לא רוצים להגזים עם השומן ורוצים את כל היתרונות? בחרו בטונה במים או שמן באריזה הייחודית של טונה To go. פותחים, אוכלים, אין צורך לסנן הכי חשוב – הכי טעים במבחני טעימה שנערכו, נמצא כי טונה עץ הזית טעימה יותר מאשר המתחרה המוביל בסגמנט טונה בשמן זית.

ולסיום החדשות המרגיעות

זה נכון שלפי המחקרים האחרונים מומלץ לאכול את הארוחה סמוך לסיום האימון ועד שעתיים אחריו אך הנחיה זו מיועדת בעיקר לספורטאים מקצועיים המתאמנים שעות רבות, לרוב האנשים חלון ההזדמנויות לבניית שריר נמשך הרבה יותר ואפילו עד 24 שעות

אך אם בכל זאת אתם מעוניינים לזרז ענייניים ולמקסם את האימון – טונה To go רק לפתוח ולאכול, אין צורך לסנן, החלבון שלכם בחדר הכושר.